Nina Søndergaard: 31652086
Email: nina@nerdtours.dkKlik på konvolutten og skriv dig op til nyhedsbrevet
Kommende åbne ture og foredrag
Tirsdag d. 10. oktober kl. 15:00 er der Københavns Underliv. Fra og til Københavns Rådhusplads, 125 DKK pr. person, kontant eller Mobilepay. Tilmelding ikke nødvendig. Kom bare!
Fredag d. 13. oktober 2023 kl. 16:00 er der Dametur – kvindernes København
Gennem FOF Taastrup
https://www.fof.dk/da/kbh-omegn/kultur-og-udflugter/byvandringer/dametur-om-kvindernes-koebenhavn/16016Fredag 3. november kl. 14:30 Dametur. Kom bare med! 125 DKK i kontant (eller Mobilepay) fra og til Frue Plads
Psykologen John Gottman mener at have udledt nogle faktorer som langvarige parforhold bygger på: At have en mestendels positiv historiefortælling om parforholdet, at føle sig som en del af et team, at beundre den anden, at kende den anden godt, at parforholdet lever op til deres forventninger og at de sammen kan overkomme svære tider.
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.